et-EE

HPV kodutesti tellimise võimalus on lõppenud.

Kui olete kodutesti tellinud, kuid ei ole jõudnud veel proovi postitada, siis palume teha seda esimesel võimalusel. Analüüsitakse proovid, mis jõuavad laborisse hiljemalt 31.01.2023.
Tellige komplekt
Täitke tellimisvorm ning valige teile sobiv kodutesti komplekti kättesaamise viis
Võtke proov
Võtke proov vastavalt kodutesti komplektis olevatele juhistele
Saatke proov laborisse
Saatke proov laborisse viie päeva jooksul pärast selle võtmist
Oodake tulemust
Testi tulemus on valmis 10 päeva jooksul

Korduma Kippuvad Küsimused

Kampaaniast

Eestis kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule naisi vanuses 30-65 aastat viieaastase intervalliga. Sõeluuring on terviseuuring, mis on mõeldud tervete, ilma kaebuste ja haigustunnusteta naiste uurimiseks, et ennetada emakakaelavähki. Uuringus osalemine on TASUTA, ka juhul, kui Teil puudub hetkel ravikindlustus.

HPV kodutesti proovivõtukomplekti tellimiseks sisenege tellimiskeskkonda tuvastades end ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-IDga. Valige sobiv postitusviis (tavapost, Omniva pakiautomaat või Smartposti pakiautomaat). Pärast tellimuse esitamist saadetakse Teie e-posti aadressile või mobiiltelefonile tellimuse kinnitus. Proovivõtukomplekt koos proovi võtmise juhiste ja tagastusümbrikuga saabub Teieni valitud viisil 10 tööpäeva jooksul. Kodutesti tagastamine Teie valitud viisil on Teile tasuta.

Sõeluuringus osalemine annab Teile olulist teavet oma tervise kohta ja aitab ennetada emakakaelavähki. Testitulemus edastatakse Teile Teie poolt valitud viisil (SMSi, e-posti või tavaposti teel). Positiivse tulemuse korral võetakse Teiega eraldi ühendust. Positiivne HPV test ei tähenda, et Teil on tekkinud rakkudes vähieelsed muutused või vähk, vaid seda, et Te vajate lisauuringuid. Kõik vajalikud lisauuringud on Teile samuti tasuta.